KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Sınavları Açıklandı

Başırımızı Sürdürüyoruz
TEOG Sınavları Açıklandı

2015-2016 eğitim öğretim yılı II. Kanaat Dönemi TEOG Sınavı sonuçlarının Bakanlığımız tarafından 08 Haziran Çarşamba günü açıklanmasının akabinde bugün basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İl Müdürümüz basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Öncelikle Karabük medyasına eğitim konusundaki duyarlılıklarından ve desteklerinden dolayı şahsım, ekibim ve eğitim camiamız adına teşekkür etmek istiyorum. Her etkinliğimiz TV kanallarımızda, gazetelerimizde yer buluyor. Bu duyarlılığınız ilimizde toplumun tüm kesimlerinin ve tabii ki velilerimizin eğitim konusundaki ilgi ve duyarlılıklarının artmasına sebep oluyor. Malumunuz olduğu üzere Bakanlığımız 2013 yılından beri Merkezi Sistem Sınavlarında iller sıralaması yayımlamıyor. Bakanlığımız Ortak Sınav Sonuçları ile sadece kendi İlimizin derslere göre başarı durumu ile Türkiye ortalamalarını görmemize imkân veriyor. Bu yıl 2853 8. sınıf öğrencimizin girdiği TEOG II. Kanaat Dönemi sınav sonuçlarına göre İlimizin genel durumu hakkında çok genel bir değerlendirme yapmak gerekirse; 

  • Bütün Derslerde Türkiye ortalamasının üzerindeyiz,
  • Bir önceki yılın II. kanaat dönemine göre 4 dersten artış gösterdik. Matematik dersinde başarı seviyemizi koruduk. Türkçe dersinde cüz’i bir düşüşümüz var. Bu dönem sınavında en fazla artışı İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sağladık.
  • Karabük İli olarak başarımızı koruduğumuzu söyleyebiliriz. Okullarda ders ders okul zümrelerinde sınav sonuçları değerlendiriliyor. İlçeler ve il genelinde de başarı analizlerini yapacağız. 
  • Biz Karabük olarak kültürel sanatsal, sportif başarıları ile de temayüz etmiş bir İl olmak istiyoruz. Velilerimiz lütfen çocuklarını bu faaliyetlere teşvik etsinler. Bu yöndeki başarılı çalışmalarımızın akademik başarımızı da olumlu yönde etkileyeceğine inanıyorum.

Okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.