KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEST HAZIRLAMA TEKNİKLERİ KURSUNU ZİYARET

TEST HAZIRLAMA TEKNİKLERİ KURSUNU ZİYARET

Yıl içerisinde okullarımızda yapılacak olan ortak sınavlar ile il izleme araştırmalarında kullanılacak ve Bakanlığımız soru havuzu oluşturulmasında İlimiz etkinliğini artırmayı sağlayacak nitelikli, kazanım ve beceri temelli soruların hazırlanmasını amaçlayan İlimiz ortaokullarımızda hizmet veren Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri Branşındaki 60 öğretmene yönelik “Test Hazırlama Teknikleri Kursu” Safranbolu İlçemizde devam etti..

21.02.2019 Salı günü Safranbolu Ünsal Tülbençi Öğretmenevi ve ASO salonunda gerçekleştirilen “Test Hazırlama Teknikleri Kursu” nu İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU beraberinde Müdür Yardımcılarımız Nevzat AKBAŞ ile ziyaret etti. 

Ziyarette kursiyer öğretmenlere yönelik yaptığı konuşmada“ Ölçme ve Değerlendirmenin önemi Bakanlığımızın 2023 Vizyonunda özellikle belirtilmiştir. Eğitim öğretim etkinliklerinde neredeyiz, neleri başardık, hangi hedeflere ulaşmak istiyoruz sorularının cevabını ancak doğru ölçme teknikleriyle ölçersek cevaplayabiliriz. Dolayısıyla burada ne kadar önemli bir iş yaptığımızın göstergesi budur. Başarılar diliyorum” dedi. 

22-02-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.