KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TOPRAĞA ÖZEL SEVGİ" TARIM ATÖLYESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDIİl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında "Toprağa Özel Sevgi" Tarım Atölyesi İşbirliği Protokolü imzalandı.

13.05.2019 Pazartesi günü İl Millî Eğitim Müdürlüğünde İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ve İl Tarim ve Orman Müdürü Çetin AYVALIK arasında imzalanan protokol ile; Müdürlüğümüze bağlı Sevgibağı Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu'nda öğrenim gören hafif düzey engelli öğrencilerin ilimiz tarımsal faaliyetlerine katkıda bulunmasını sağlamak, öğrencilerde bitki sevgisini geliştirmek, öğrencilerin çevreye duyarlı, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini sağlamak, öğrencilerin mesleki anlamda beceri kazanmalarına yardımcı olmak, hafif düzey engelli öğrencilere istihdam alanı yaratmak toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak ve kamu kurumları arasında işbirliğinin kurumsallaşmasına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. 

Proje kapsamında Sevgibağı Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu bahçesinde uygun bir yere, okulda açılacak olan tarım atölyesinin uygulama derslerinin yapılması amacıyla süs bitkilerinin yetiştirileceği 100 m2 'lik bir sera yapılacaktır.

13-05-201913-05-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.