KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Ankara Bölge Yarışmasına Katılmaya Hak Kazanan Öğrencilerimiz İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

TÜBİTAK Ankara Bölge Yarışmasına Katılmaya Hak Kazanan Öğrencilerimiz  İl Müdürümüzü Ziyaret Etti

TÜBİTAK tarafından Öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla lise öğrencileri arasında düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında bölgede 557 başvurudan sergilenmeye layık görülen 100 proje arasına girerek Ankara Bölge Finaline katılmaya hak kazanan Kıymet ve Mustafa Yazıcı Anadolu Lisesi öğrencileri Nazlıcan DÖMBELEKÇİ, Gökhan ÇETİN ve Zeynep ÇETİNKAYA ile projelerin danışman öğretmeni Ferdi DEMİRCAN ve Okul Müdürü Metin ERGÜN İl Müdürümüzü ziyaret etti.

27-30 Mart 2017 tarihlerinde Ankara İlinde düzenlenen Bölge Yarışmasına Psikoloji alanında katılmaya hak kazanan Zeynep ÇETİNKAYA “Liseli Gençlerin Göçmen Öğrencilerle Empati (Duygudaşlık) Kurma Becerileri” adlı projesiyle, Sosyoloji alanında katılmaya hak kazanan ise “Eğitimde Sistemimizde Göçmen Öğrencilerin Yaşadığı Sorunlar” adlı projeyle katıldı.

Ayrıca Sosyoloji alanında yarışmaya katılan öğrencilerimiz Nazlıcan DÖMBELEKÇİ ve Gökhan ÇETİN ikincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik eden İl Müdürümüz bu yönlü çalışmaların teşvik edilmesi ve artırılarak sürdürülmesi için çalışıldığını söyledi. Ziyaret İl Müdürümüzün öğrencilerimize kitap hediye etmesiyle sona erdi.

26-04-2017

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.