KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulu Önder Atatürk Ölümünün 77.Yılında Düzenlenen Programlarla Anıldı.

Ulu Önder Atatürk Ölümünün 77.Yılında Düzenlenen Programlarla Anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77. yıldönümünde düzenlenen programlarla anıldı. 

Program Atatürk Anıtına Çelenk Sunum Töreni ile başladı.  Törene Vali Orhan ALİMOĞLU, Karabük Milletvekili Burhanettin UYSAL, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Cihan ULUKAYA, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma DANIŞMAN, İl Protokolü, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çelenk Sunma Töreninin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Çelenk Sunma Töreni sona erdi.

Anma Programı Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi Salonunda Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan programla devam etti. Programda Müdürlüğümüz tarafından İl genelinde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan eserler okundu. Jandarma Yüzbaşı Murat Uslu tarafından Atatürk’ün Askeri yönlerini belirten konuşmasının ardından Mehmet Vergili Fen Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirildiği Atatürk Oratoryosu sunuldu. 

Anma programı il genelinde düzenlenen 10 Kasım konulu şiir, kompozisyon, resim ve spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.