KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Fuat GÜREL ile Fizik Dersindeyiz

Valimiz Sayın Fuat GÜREL ile Fizik Dersindeyiz

İlimiz Merkez Mehmet Vergili Fen Lisesinde profesör, doçent ve öğretim görevlileri öğrencilere ders vermeye başladı.

Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Ziya SELÇUK tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan ve liselerde fizik, kimya, biyoloji ve matematik derslerini üniversitelerden bazı profesörlerin vermesi konusunda bu sene ilk kez çalışma yapılacağını açıklamasının ardından Karabük Üniversitesi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz arasında yapılan protokol kapsamında ilk ders Valimiz Sayın Fuat GÜREL, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız Nevzat AKBAŞ ve Turgut ACARLI'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje Okulumuz Mehmet Vergili Fen Lisesi Laboratuvarında gerçekleşen derste Prof. Dr. Tamila Anutgan ve Doç. Dr. Mustafa Anutgan tarafından verilen Fizik Dersine katılan Valimiz ve beraberindekiler, derste işlenen LED ve LCD Teknolojisi-İnce Filmler konusunu öğrencilerle birlikte takip etti.

Projenin Türkiye'de eğitim-öğretimin iki ana paydaşı ve yürütücüsü olan Millî Eğitim Bakanlığımız ile YÖK' ün işbirliği kapsamında başlatıldığını belirten Valimiz, projenin Karabük Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütüleceğini belirtti. 

Proje Okulu olarak seçilen Mehmet Vergili Fen Lisesi, Alparslan Gazi Anadolu Lisesi ve Şehit Murat Akdemir İmam Hatip Lisesinde akademisyenlerin sezon boyunca derslere gireceğini sözlü ve yazılıları da onların yapacağını belirten Valimiz, "Eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, öğrencilerin bir üst öğretime hazırlanması, teknolojik ve bilimsel gelişmelerin takip edilmesi konularında bilgi ve deneyim aktarılması için Karabük Üniversitemiz ile belirlenen proje okullarımız arasında işbirliği başlatıldı. Bugün ilk derste üniversitemizin değerli hocalarını öğrencilerimizle buluşturacağız ve laboratuar ortamında öğrencilerimize bir ufuk açacaklar. İlimizdeki eğitim-öğretimi tüm paydaşlarımızla iş birliği içerisinde ileriye taşımaya gayret ediyoruz. Ben bu projenin hayata geçirilmesinde emeği bulunan başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ediyorum."dedi.

25-10-201925-10-201925-10-201925-10-201925-10-201925-10-201925-10-201925-10-201925-10-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.