KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Fuat GÜREL YGS ve YKS Sınavlarında Başarılı Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Valimiz Sayın Fuat GÜREL YGS ve YKS Sınavlarında Başarılı Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Valimiz Sayın Fuat Gürel LGS ve YKS sınavında başarılı olan öğrencilerimizle kahvaltıda bir araya geldi. 

09.08 2019 tarihinde Karabük Öğretmenevi ve Aso Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın Fuat GÜREL ve eşi Özlem GÜREL hanımefendi İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ve eşi Nefise Vargeloğlu  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Nevzat AKBAŞ, Turgut ACARLI, Şube Müdürümüz Erdal ÜNGÖREN, Okul Müdürleri, LGS sınavında tüm soruları doğru cevaplayan öğrenciler ile 1,2,3 soruda yanlış/boş bırakan öğrenciler ve YKS sınavında farklı puan türlerinde Türkiye genelinde ilk 5000 e giren öğrenciler katıldı. 

Kahvaltının ardından öğrencilere ve okul müdürlerine söz veren Valimiz onların duygu ve düşüncelerini dinlemesinin ardından konuşan Sayın Valimiz gösterdikleri başarıdan dolayı öğrencilerimizi  tebrik ederek " Hem liseyi bitirip üniversite sınavlarına giren hem de ortaokulu bitirip lise sınavlarına giren öğrencilerimizi kutluyorum. Bütün öğrencilerimizi bir araya getirmek mümkün değil ama bugün 64 öğrencimiz ile bir aradayız. İlk 5 bin'e giren 42 kardeşimiz ve liselere geçiş sınavında da başarı gösteren 22 kardeşimiz ile bir araya geldik. Bu kardeşlerimiz bizler için çok değerli, anne ve babalarınız içinde çok değerlisiniz. Gecesini gündüzüne katarak sizler için çalışan anne babalarınız her türlü fedakârlığı sizlerin başarılı olabilmesi için yapıyor. Sizlerde bu sınavlarda başarılı oldunuz, sizleri tebrik ediyorum. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Sizler ne kadar iyi yetişirseniz ülkemizin geleceği o kadar aydınlık olacak. Sizler sorgulayan bir gençlik olarak yetişirseniz ülkemizde geleceğe bir o kadar iyi taşınmış olacak. Sadece akademik başarı yeterli gelmiyor arkadaşlar, hayata hazır hale gelmemiz lazım. Sosyal ve sportif alanlarda da kendinizi yetiştirmeniz lazım, bu alanları da boş bırakmamalıyız. Aslolan iyi bir insan olabilmekte, hem kendi değerlerimize sahip çıkacağız hem de aynı zamanda dünya da olup bitenleri okuyup dünya değerlerine sahip çıkacağız. Sizleri tekrar tebrik ediyorum, büyük başarılar bunlar. Kolay değil yıllarınızı verdiniz, büyük emekler verdiniz. Ama bundan sonra bitmiş değil devam edecek başarı basamakları. Bu masalarda bu sıralarda başarı gösterirseniz bu başarıya göre bir iş sahibi olacaksınız. Yani hayatınızın bu aşamasındaki başarılarınız hayatınızın ilerleyen zamanlarındaki standartlarını belirliyor. Sizler Karabük'ümüzün yüz akısınız, ama en önemlisi ailelerinizin yüz akısınız. Tüm Milli Eğitim Camiamıza da başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. " dedi. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ise yaptığı konuşmada "Öncelikle Sayın Valime ve Saygıdeğer hanımefendiye LGS ve YGS sınavlarında üstün başarı gösteren öğrencilerimizle bir araya geldiğimiz bu günde de tüm eğitim etkinliklerinde olduğu gibi teşrifleri ve bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Sayın Bakanımızın ifadeleriyle "Dünyanın her yerinde gururla, sabırla ve dimdik ayakta durarak, kendi var oluşundan, ülkesinden, toprağından, ürettiğinden tatmin olmuş bir hissiyatla 'biz de buradayız, varız' diyebilecek bir gençlik" için, Büyük ve Güçlü Türkiye için, akademik başarının tek başına yeterli olmadığının bilinciyle sizlerin destekleriyle yeni yılda da öğrencilerimizin motivasyonunu üst düzeyde tutmak en önemli hedefimizdir. Öğrencilerimize gerek lise olsun ve gerekse üniversite olsun yeni başlayacakları üst eğitim hayatlarında mutluluk ve başarılar diliyorum." dedi.   

Sayın Valimizin öğrencilerimize hediye vermesinin ardından birlikte fotoğraf çekimiyle program son buldu.

09-08-201909-08-201909-08-201909-08-201909-08-201909-08-201909-08-201909-08-2019

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.