KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Projesi Tanıtım Programı Düzenlendi

Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Projesi Tanıtım Programı Düzenlendi

İlimiz Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Programı Bireylerin Öğrenme Hareketliliği ve Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında hazırlanarak ve kabul edilen “Avrupa Ülkelerinde Kaynaştırma Eğitiminde Yenilikçi ve Başarılı Uygulamalar", “Öğrencilerimizin Avrupa´da Montessori Stajı” ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı´nın 2018 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlamış olduğu ve kabul edilen 410.000,00 TL Bütçeli "Tasarlıyorum, Atölyemde Üretiyorum" isimli projelerin açılış ve bilgilendirme toplantıları 23.12.2018 Pazar günü Karabük Öğretmen Evi ve ASO’da yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa ÇALIŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut ACARLI, Yenice İlçe Millî Eğitim Müdürü İsmail ÖZDEN, il ve ilçede görevli şube müdürleri, okul müdürleri, projelerde yer alacak öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Proje Koordinatörü ve Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mahir Emre DOĞUŞ proje tanıtım ve bilgilendirme ile ilgili bir sunum yaptı. Daha sonra söz alan Yenice İlçe Millî Eğitim Müdürü İsmail ÖZDEN,” Bu tarz projelerin ilçe ve ilimiz adına çok önemli olduğunu vurgulayarak her zaman girişimci çalışanlarının destekçisi olduklarını” söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ise yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleştirilen projelerin önemine vurgu yapan İl Müdürümüz, 2023 Eğitim Vizyonu ışığında bu çalışmaların çok önemli olduğunu ayrıca yapılan çalışmaların diğer ilçelere de örnek teşkil etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Projede katılımcı olarak yer alacak olan öğrenciler ise, ilk defa uçak seyahati yapacaklarını ve bunun içinde ayrı bir heyecan duyduklarını söyleyerek eğitimleri açısından çok önemli bir faaliyetin içinde olduklarını dile getirdiler.  Öğrenciler, eğitim sonunda alacakları sertifikaların çok önemli olduğunu düşündüklerini dile getirerek, böyle bir projeye katıldıkları için çok mutlu olduklarını ve bu imkânı sağlayan herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

27-12-201827-12-201827-12-201827-12-2018

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.