KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu" Başladı

Okul ve kurum müdürlerine yönelik "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu" başladı.  


Bakanlığımızın yeni atanan ve görev süresi devam eden okul/kurum müdürlerine yönelik olarak hazırlamış olduğu "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu" Karabük Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü´nde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah KAPLAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan GÜMÜŞ, Muharrem YOL Muhammet Nuri ATASEVEN ve Nevzat AKBAŞ ile yeni atanan ve halen görevine devam eden okul/kurum müdürlerinin katılımlarıyla başladı.

İlk olarak İnsan Kaynaklarından sorumlu il Milli Eğitim Şube Müdürü Muharrem YOL tarafından “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu” hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Muharrem YOL “Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından planlanan bu kurs çalışmasının hedefinin; yeni görevlendirilen ve halen okul/kurum müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek, verimliliklerini artırmak, bilimsel ve teknolojik gelişmelere uyumlarını sağlamak, değişim ve gelişimleri takip etmek, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak ve en önemlisi vizyoner bakış açıları geliştirebilmek” olduğunu belirtti.

Her kademesi 30 saatten 3 kademe halinde yapılacak olan kursun ilk kademesinin bu hafta içinde tamamlanacağını, 2. ve 3. kademelerinin 15-30 Haziran 2015 tarihlerinde tamamlanmasını planladıklarını; bilgi ve tecrübe aktarımı yapılabilmesi, problemlerin birinci elden dile getirilmesi, tecrübeli okul/kurum müdürlerinin bu göreve yeni başlayan arkadaşlarına yardımcı olabilmeleri ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla yeni göreve başlayan ve halen görevine devam eden okul/kurum müdürlerini aynı anda kursa katılımlarının kararlaştırıldığını ifade etti.

Ardından kursta okul/kurum müdürlerine hitaben İl Milli eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah KAPLAN bir konuşma yaptı. Konuşmasında;

“Yöneticiliğin tarih boyunca herkesin sahip olmayı arzu ettiği, fakat herkesin her zaman yöneticiliğin gereklerini yeterince yerine getiremediği bir makam olduğunu, makamın bir orkestra şefi pozisyonunda olduğunun unutulmaması gerektiğini, görevlerimizi yaparken her şeyden önce kendimizi bilmemizi,  kendimize olan sevgi, saygı ve güveni oluşturmamız gerektiğini, bunların olmadığı ve korunmadığı yerde asla huzur olmayacağını, huzurun olmadığı yerde de başarının olamayacağını” ifade etti. Konuşmasının devamında

" Bu eğitim programının amacının yöneticilerimizin liderlik becerilerini artırmak, pratik hayattan alınmış örnekler ve liderlik teorilerinin gelişimi ışığında belli başlı liderlik niteliklerinin analizini yaparak mevcut liderlik profilimize katkıda bulunmak olduğunu, bu nedenle yine bu seminerde ekip kimliğimizden hareketle daha etkili bir liderlik ortaya koyabilmeniz için gerekli bilgilerin sunulmasının sağlanacağını belirtti. Ayrıca “yöneticinin protokol ve nezaket kurallarını bilmesi, uygulaması ve birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarını yetiştirmek gibi bir görevinin de olduğunu unutmaması gerektiğini; bu vesile ile hepinizi liderlikte zirvede görmek umuduyla bu seminerin hepimiz için hayırlara vesile olması temennisiyle sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir ömür diliyorum" dedi.

Daha sonra  Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu’nun ilk dersi İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan GÜMÜŞ tarafından verildi.

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.