KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ziya Öğretmen "Kara Gün Dostu" Meslek Liselerinin Kahramanlarıyla Buluştu

Ziya Öğretmen

Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Eğitim Buluşmaları kapsamında ilk kez bir il değil, 56 ile birden konuk oldu. İnternet ortamında yapılan "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" ekranında, koronavirüs pandemisi sürecinde çok önemli bir rol üstlenen, toplumun "kara gün dostu" diye nitelediği, üretimleri, geliştirdikleri yeni ürünler ile bilimsel çalışmalara konu olan meslek liselerinin kahramanları vardı. 100 okuldan 300 öğretmen ve idareci buluşmaya katıldı.

Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, 56 ilden Meslek Lisesi öğretmenleri ile yaptığı buluşmaya ilimizden Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Murat TÜLÜMEN katıldı.

Görüşme kapsamında Okul Müdürü Murat TÜLÜMEN, Bakanımız ile görüşme imkânı yakalayarak üretimi devam eden cerrahi maske hakkında bilgi sundu.

30 öğretmen/usta öğreticiyle cerrahi maske üretimi çalışmalarına yeni maske üretim makinesi ile hız verildiğini ifade eden Tülümen: " Üretilen maskeler, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sterilizasyon işlemi yapıldıktan sonra şeffaf poşetlere 5 (beş) adet maske koyup paketlenmektedir. Maskeler İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından da Karabük Valiliğimize ve ihtiyacı olan kurumlara teslimi gerçekleştirilmektedir." dedi.

04-05-202004-05-202004-05-2020

 

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.