KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydınlık Evler Sosyal Yaşam Merkezi Yıl Sonu Sergi Açılışı

Aydınlık Evler Sosyal Yaşam Merkezi Yıl Sonu Sergi Açılışı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali KÖSE beraberinde İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Erdal ÜNGÖREN ve Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu Şube Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ ile birlikte Aydınlık Evler Sosyal Yaşam Merkezinde açılan yıl sonu sergisi açılışına katıldı.

Belediye Başkanımız Sayın Rafet VERGİLİ’ninde iştirak ettiği sergi açılışında bir konuşma yapan İl Müdürümüz konuşmasında “ mahallelerimizde Sosyal Yaşam Merkezi müesseselerinin oluşturulmasında, teşkilatlanmasında, taşınmazlarının hazırlanmasında bize büyük destek veren Karabük Belediyemizi, Başkanımızı, ekibini ve katkı sağlayan herkesi tebrik ettiğini, Halk Eğitimi Merkezlerinin misyonunu,  geçmişten günümüze ne kadar büyük bir eğitim boşluğunu doldurduğunu herkesin bildiğini, faaliyetlerinden herkesin haberdar olduğunu” belirtti. Konuşmasının devamında İl Müdürümüz Halk Eğitimi Merkezlerinin daha da önem kazandığını, yaşadığımız dünyada son yıllarda baş döndürücü bir hızla teknolojinin gelişmesi, insanların anlayışlarındaki değişim, sosyal yaşantıdaki değişim Halk Eğitim Merkezlerinin daha farklı eğitim ihtiyaçlarını doldurmasını zorunlu kıldığını ve bizi de eğitimciler olarak büyük bir arayışa sevk ettiğini, halkın ihtiyaç duyduğu gerek teknoloji kullanımıyla ilgili olsun,  gerek sosyal yaşamla ilgili olsun bütün eğitim alanlarını tespit etmenin, modüler hale getirmenin, bu eğitim ihtiyacını karşılamanın, eğiticisini bulmanın eğitimcilerin işi olduğunu ve bu boşluğu doldurmaya çalıştıklarını” ifade etti.

            Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi. Kursiyerler tarafından yapılan el emeği, göz nuru eserlerin yer aldığı sergi açılışı gerçekleşti.  Daha sonra bir süre sergiyi gezen Belediye başkanımız, il Müdürümüz ve beraberindekilerin sergi yerinden ayrılmalarıyla program sona erdi.

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.