KARABÜK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ başkanlığında Müdürlüğümüz Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı 25.09.2023 Pazartesi günü Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ'ın toplantıya katılan yöneticilerden uhdesinde bulunan çalışmalar hakkında bilgiler alması ile başladı.

Toplantıda; Kurumlar Arası Paylaşım Projesi (KUPA), Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri, 29 Ekim Kutlamaları, İnşaat, Güçlendirilecek Okullar, Bakım ve Onarım Çalışmaları, İzinsiz Eğitim Öğretim Faaliyeti Yapan Yerler, Taşımalı Eğitim ve Proje konuları ana gündem maddeleri arasında yer aldı.

Gündem maddeleri kapsamında değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, "

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okul ve kurumlarında mali kaynakların israfının önlenmesi, bütçe imkânları ile eğitim ortamlarının etkin ve verimli kullanımının sağlanması amacıyla Kurumlar Arası Paylaşım Projesi (KUPA) oldukça iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir.  Bizler de kendi kurumlarımız arası malzeme akışını sağlamak üzere bir yazılım hazırlayalım.

Proje ile; okul, pansiyon, spor salonu, çok amaçlı salon gibi eklentilerin kapatılması sonucu veya çeşitli sebeplerle kullanılmayan ve depolarda bekletilen ihtiyaç fazlası taşınırların atıl duruma düşmelerini önlenmek ve hızlı bir şekilde yeniden kullanımını sağlamak amacıyla kullanım ömürleri bitmeden bu ürünlerin yeniden ekonomiye kazandırılması hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı planlayalım ve en kısa sürede faaliyete geçirelim.

Cumhuriyet Kenti Karabük'ümüzde cumhuriyetimizin 100. yılını Türkiye Yüzyılına yakışır bir şekilde kutlama etkinlikleri ile karşılamalıyız.

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla yapılacak etkinlikler kapsamında Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak inancı, tarihi, kültürü, ailesi, milleti ve bütün insanlığa karşı görevlerini bilen bir gençliğin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla "100. Yılında Cumhuriyet" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenmiş ve okul kurumlarımıza duyurusu yapılmıştır. En Özgün eserlerin çıkması için gayret gösterelim. Öğrencilerimizi güdüleyelim, takibini yapalım.

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında Ekim ayı içerisinde Cumhuriyetimize yakışır bir şekilde il geneli tüm okullarımızda çeşitli etkinlikler ile tüm paydaşlarımızla kutlama hazırlıklarını yakından takip edelim.

Tüm kutlama ve anma programlarını önceden planlayalım ve okul/kurumlarımızla koordineli bir şekilde devam ettirelim.

Taşımalı eğitim gören öğrenciler için hazırlanan yemekhanelerde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile yapılan şartnameler doğrultusunda hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı bakalım. O gün ki yemek listesi ile firmadaki/kurumdaki yemek listesini karşılaştıralım. Taşımalı servislerimizi denetleyelim.

İnşaatı ve güçlendirmesi devam eden okullarımızın yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Bu alanlarda da inşaatların son durumu hakkında gerekiyorsa haftalık bilgi alalım.

İzinsiz eğitim öğretim faaliyeti yapan yerler hakkında kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Temennimiz Eğitim Kenti Karabük'ümüzde izinsiz eğitim öğretim yapan kurum kalmayacak.

Türkiye Yüzyılını inşaa ettiğimiz bu süreçte; yaptığımız bu başarılı çalışmalarda Karabük Eğitim Ailesinin her bir ferdinin önemli katkısı bulunmaktadır. Biz büyük bir aileyiz. Bu vesile ile özverili ve fedakarca çalışmalarından ötürü siz değerli yöneticilerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. " ifadelerine yer verdi.

Toplantıda, yapılan çalışmaların başarılı bir şekilde devam ettiğini ifade eden AKBAŞ, yöneticilere süreci aynı özveri ve büyük bir hassasiyetle takibinin yapılması noktasında talimatlar verdi.

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, toplantıya katılan yöneticilerimize teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.  

 

25-09-2023

Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı No 6 78200 Merkez Karabük - (370) 412 67 48 (370) 412 22 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.